Rozwiązanie Comarch pomoże zapewnić bezpieczne korzystanie z aplikacji mobilnych w samochodzie

25 luty 2013r.

Comarch, globalny dostawca i integrator systemów informatycznych, ogłosił podpisanie kontraktu z Car Connectivity Consortium (CCC), wiodącą organizacją w obszarze technologii związanych z tworzeniem mobilnych rozwiązań w zakresie łączności samochodowej, na hostowanie systemu certyfikacyjnego MirrorLink™ Application Certification Management System (ACMS).

Stworzony przez członków CCC MirrorLink™ jest standardem technologicznym dotyczącym kontroli smartfona za pomocą przycisków umiejscowionych przy kierownicy lub na desce rozdzielczej pojazdu. ACMS pomoże CCC stworzyć ekosystem aplikacji mobilnych zgodnych z ustalonymi wymaganiami i procesami dotyczącymi bezpiecznego korzystania z telefonów mobilnych podczas jazdy.

Kontrakt ten przyczynia się do stworzenia środowiska, które pozwala w sposób dynamiczny kontrolować, kiedy i w jaki sposób można używać danych aplikacji w samochodzie połączonym z określonym urządzeniem mobilnym. System dystrybuuje certyfikaty aplikacji i programistów na serwery MirrorLink™ (smartfony), dostarcza też narzędzia do zarządzania certyfikatami oraz danedo analiz. Głównym komponentem środowiska jest System Dystrybucji Certyfikatów (Certificate Distribution System – CDS), który pełni rolę pierwszego punktu interakcji dla mobilnych urządzeń konsumenckich. System ten odpytywany jest regularnie przez serwer MirrorLink™. CDS bazuje na produkcie własnym Comarch, będącym środowiskiem certyfikacyjnym (Comarch TADEK). ACMS oferowany jest w modelu software-as-a-service (SaaS) i hostowany w Comarch Data Center, co ma zapewnić odpowiednią dostępność i skalowalność systemu.

Comarch wspiera działalność CCC od roku 2012. Dzięki udanej współpracy przy opracowaniu Systemu Testowania Certyfikacji (jednej z części Programu Certyfikacji Urządzeń MirrorLink™), jak również Systemu Zarządzania Certyfikacją i Atestowaniem Urządzeń, firma stała się jednym z zaufanych partnerów CCC.

- Biorąc pod uwagę liczbę smartfonów działających w ramach technologii MirrorLink™ (szacuje się, że do roku 2016 będzie to ponad miliard urządzeń) oraz wagę bezpieczeństwa na drogach, opracowanie, wdrożenie i utrzymanie systemu ACMS jest szczególnie istotną częścią całego ekosystemu dotyczącego systemów łączności samochodowej. Comarch posiada rozległe doświadczenie w dostarczaniu rozwiązań IT dla dużych operatorów telekomunikacyjnych, w tym także rozwiązań działających w czasie rzeczywistym –umowa z CCC potwierdza po raz kolejny niezawodność naszych produktów. – mówi Piotr Piątosa, członek Zarządu i wiceprezes Sektora Telekomunikacji Comarch.

- Mamy na koncie już wiele udanych projektów realizowanych we współpracy z Comarch. Zdecydowaliśmy się wybrać ich jako partnera do wdrożenia systemu ACMS, nie tylko ze względu na szeroki zakres umiejętności w zakresie opracowania narzędzi certyfikacyjnych, ale także ze względu na wysoką jakość produktu Comarch w zakresie testowania i certyfikacji. Jednocześnie Comarch wykazał bardzo dużą elastyczność i skalowalność rozwiązania, co zapewniło nas, że system będzie odpowiedni zarówno dla naszych obecnych, jak i przyszłych potrzeb.– mówi Mika Rytkönen, przewodniczący i prezes Car Connectivity Consortium.

Odwiedź CCC i Comarch podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie na stoisku 8.1J21 w hali App Planet lub na pierwszym na świecie MirrorLink™ DevCon.

O Car Connectivity Consortium
CCC działa na rzecz międzybranżowej współpracy w opracowaniu globalnych standardów i rozwiązań MirrorLink™ stosowanych w łączności między urządzeniami mobilnymi i samochodami. Wśród członków organizacji znajduje się ponad 80% światowych firm motoryzacyjnych, ponad 70% globalnych producentów telefonów i wiele osób z branży elektronicznej.

Więcej informacji na stronie www.carconnectivity.org.

O Comarch
Comarch jest globalnym dostawcą produktów i usług IT dla branży telekomunikacyjnej, obecnym na rynku od roku 1993. Firma dostarcza m.in. rozwiązania w obszarach BSS i OSS, narzędzia do zarządzania usługami w chmurze i w modelu M2M, jak również bogatą gamę usług zarządzanych. Przewaga Comarch tkwi nie tylko w zgodności produktów firmy ze standardami branżowymi, ale także w ich elastyczności oraz w wysokich kompetencjach zatrudnianych inżynierów. Dzięki projektom zrealizowanym dla ponad 50 operatorów telekomunikacyjnych, Comarch posiada duże doświadczenie na polu projektowania, wdrażania i integrowania rozwiązań IT. Wśród klientów znajdują się Vodafone, T-Mobile, O2, E-Plus, MTS and KPN.