E-MAIL: biuro@netkomp.com.pl

INFOLINIA: 801 005 095

 

Obsługa informatyczna firm – jak zadbać o wygodę pracy

 

Funkcjonowanie wielu firm zależne jest od informatyków. Dzięki nim każdy problem natury sprzętowej, jest możliwy do rozwiązania. Mając do dyspozycji informatyków na miejscu, możemy cieszyć się spokojem pracy a także rozwiązywaniem wszystkich problemów na bieżąco. Co jednak, kiedy nie chcemy zatrudniać informatyka na stałe? Dziś odpowiemy na to pytanie i przedstawimy atrakcyjną ofertę, która powinna pomóc wszystkim niezdecydowanym firmom w kwestii doboru usług informatycznych.

 

Usługi informatyczne – obsługa działań firm

 

W ostatnich latach mogliśmy obserwować rosnące zapotrzebowanie na pomoc informatyczną w sektorze biznesowym. To z kolei przełożyło się na stworzenie usług, które mają na celu wyżej ustaloną pomoc zewnętrzną, dla wszystkich zainteresowanych firm. Oznacza to tyle, że dzięki pomocy firm informatycznych, możemy liczyć na ich wsparcie w dowolnym momencie trwania naszej umowy lub w innej konfiguracji.

 

Oferując wsparcie informatyczne, firmy mają na celu pomóc w każdym zakresie. Czasem bywa to na zasadzie zwykłej umowy, jednakże w innych wypadkach jest to pomoc udzielona na zasadzie jednorazowej usługi, po którą możemy zgłosić się w danym momencie. Model biznesowy opiera się na potrzebach danej firmy, które jak wiadomo, potrafią różnić się od siebie.

 

Jakie usługi informatyczne najczęściej są zamawiane?

 

Usług informatycznych jest cała masa, dlatego faktycznie, warto wymienić najbardziej popularne usługi, z których korzysta dziś sektor biznesowy. W wypadku firm wielobranżowych, najczęściej mówimy o pomocy doraźnej, w momencie uszkodzenia danego sprzętu. W zależności od usterki, grupa informatyków przyjeżdża do naszej firmy i próbuje rozwiązać problem na miejscu. W zdecydowanej większości wypadków problem faktycznie udaje się rozwiązać, natomiast my możemy cieszyć się dostępem do naszego sprzętu.

 

W krytycznych wypadkach, nasz komputer jest jednak zabierany do serwisu komputerowego, który świadczy dla nas usługę. Jeśli uszkodzenie jest logiczne, części są naprawiane bądź wymieniane, w zależności od potrzeby. Komputer jest naprawiany i powraca do firmy najszybciej, jak to tylko jest możliwe.

 

Usługi informatyczne a koronawirus

 

Warto zwrócić uwagę, iż większość usług dziś przechodzi na tryb zdalny. Z tego tytułu firmy świadczące pomoc informatyczna także zabiegają o możliwość współpracy w trybie zdalnym. Na taką pracę może pozwolić sobie właściwie każda firma, ponieważ zdecydowana większość komputerów firmowych jest zawsze podłączona do sieci internetowej. Dzięki temu pomoc „na odległość” jest możliwa do zrealizowania, przy pomocy zdalnego pulpitu, do którego damy dostęp firmie informatycznej, która będzie chciała rozwiązać nasz problem.

 

Czy pomoc informatyka jest droga?

 

Często próbujemy rozwiązać problemy natury informatycznej w zły sposób. Dzieje się tak, ponieważ wydaje się nam, że koszty pomocy informatyka są bardzo duże. Jak jednak pokazuje rynek, wiele firm oferujących pomoc informatyczną, daje bardzo atrakcyjne warunki współpracy, dzięki którym możemy uzyskać pełne wsparcie techniczne.

 

Co więcej, koszty informatyka w porównaniu do wielu strat czasowych czy też tych, związanych z danymi są nieproporcjonalnie niższe. Dlatego też o wsparcie informatyków z zewnątrz zabiega coraz to więcej firm, które nie mają na co dzień potrzeby zatrudniania informatyka w swoim zespole.

 

Oferowany nam zakres usług, pozwoli rozwiązać zdecydowaną większość problemów. Co więcej, zostaną one rozwiązane na miejscu, od ręki (w określonych wypadkach także na odległość, co skróci czas rozwiązywania problemu).

 

Czy więc warto polecić zewnętrzne usługi informatyczne? Zdecydowanie tak! Dzięki nim uzyskujemy pełne wsparcie techniczne, na podstawie którego nasze problemu informatyczne nie będą stanowić przeszkody dla funkcjonowania firmy. W razie problemu dzwonimy po informatyka, który po przyjeździe rozwiąże problem każdego pracownika w formie. Dzięki temu praca będzie niezakłócona i pozwoli realizować nam nasze dotychczasowe prace.