E-MAIL: biuro@netkomp.com.pl

INFOLINIA: 801 005 095

Serwer to komputer świadczący usługi pośredniczenia lub przekazywania informacji innym komputerom w sieci. Najczęściej serwery służą do współdzielenia plików, baz danych, faksów, drukarek. W większości firm jest to niezbędne urządzenie pozwalające na szybką i bezkolizyjną współpracę wielu komputerów w firmie.

Ponadto umiejscowienie najważniejszych plików firmy w jednym miejscu, pozwala na łatwą, szybką i gwarantowaną archiwizację danych.
Instalujemy i administrujemy serwerami opartymi o systemy: Linux, Windows Serwer 2003, 2008, Novell, Unix.
System Microsoft Windows Serwer 2008 to platforma przeznaczona zarówno dla małych, średnich jak i dużych przedsiębiorstw.
Pozwala na łatwą administrację samym serwerem, stacjami roboczymi, zarządzanie bezpieczeństwem dostępu do danych oraz oferuje cała gamę usług przydatnych w firmie.

Główne elementy systemy Windows Serwer:

  • Niezawodny system operacyjny z rozszerzonymi funkcjami zabezpieczeń. Współużytkowanie plików, drukarek i aplikacji,

  • Active Directory,

  • SharePoint - środowisko współpracy i komunikacji grupowej umożliwiające współużytkowanie dokumentów i informacji,

  • Exchange - wydajny serwer poczty i pracy grupowej,

  • SQL Server - nowoczesny silnik relacyjnej baz danych, niezbędne oprogramowanie przy większości nowoczesnych aplikacji biznesowych, księgowych, magazynowych,

  • ISA Server - firewall, serwer zdalnego dostępu oraz serwer proxy.

Dzięki tak zintegrowanemu systemowi pozwala przedsiębiorstwu obniżyć koszty obsługi technicznej oraz zachować bezpieczeństwo danych.

Ponadto system ten jest skalowalny, dzięki czemu można uruchomić system z standardową ilością użytkowników (5) a w miarę potrzeb rozbudowywać serwer o kolejne licencje dostępowe.

Pozwala na bezpieczną pracę zdalnych odległym oddziałom firmy oraz pracownikom mobilnym, którzy bezproblemowo mogą łączyć się nawet za pomocą wolnego łącza internetowego.

Microsoft Windows Serwer występuję w kilku wersjach, zależnie od potrzeb firmy, np. Small Business Serwer dla małych i średnich firm.

Jest to środowisko, które polecamy nowoczesnym firmom.

Linux to system, który doskonale sprawdza się w warunkach serwerowych na dowolnym komputerze. Jest oprogramowanie Open Source, co czyni go zupełnie bezpłatnym. Dodatkowo dostępna jest niezliczona ilość oprogramowania, również bezpłatnego. Dużą zaletą tego systemy są nieograniczone możliwości oraz swoboda dowolnie zaplanowanych konfiguracji.

Zastosowanie jego można znaleźć zarówno w małych komputerach, będących tylko routerem, uruchamianym np. z dyskietki jak i bardzo dużych serwerach firmowych, bazodanowych, internetowych, obliczeniowych.

Serwery z systemem Linux, są przeznaczone głównie dla firm o wymaganiach dużej elastyczności systemu oraz dużych potrzebach.

Przy wyborze serwera niezbędna jest analiza potrzeb firmy.

Często serwerami są zwykłe komputery różniące się tylko niektórymi parametrami, dlatego dostarczamy zarówno serwery składane przez nas jak również przez masowych producentów serwerów.

Cennik

Wyślij zapytanie