E-MAIL: biuro@netkomp.com.pl

INFOLINIA: 801 005 095

Konfiguracji komputerów do pracy zdalnej, praca zdalna pracowników.

 

Potrzebujesz szybkiej i profesjonalnej pomocy informatyka? Twój firmowy komputer nie działa jak należy, pojawił się problem z drukarką, a może konieczne jest przygotowanie laptopów do pracy zdalnej? W każdym przypadku nieodzowna będzie pomoc informatyka. Świadczymy kompleksowe usługi informatyczne dla firm, urzędów, a także osób prywatnych. Dziś większość z nas w szczególny sposób przekonuje się o tym, jak ważną gałęzią życia zawodowego i prywatnego jest informatyka. Nie mogąc pracować klasycznie w biurze, przenosimy swoje miejsce pracy do domu. Tworzymy w nim mniejsze lub większe home office, którego centralnym miejscem jest biurko i laptop. Urządzenie to okazuje się niezbędne do pracy, a tym samym do możliwości zarabiania. Aby sprawowało się jak należy, konieczne jest jego przystosowanie do pracy zdalnej. Możemy w tym Państwu pomóc.

 

Usługi informatyczne dla firm – praca zdalna pracowników

 

Prowadzą Państwo firmę i zdecydowali się oddelegować pracowników do pracy zdalnej? Jeżeli tak, to na pewno udostępnili Państwo im lub dopiero to zrobią firmowe komputery. Traktowane jako narzędzie pracy, powinny umożliwiać jej prawidłowe i bezpieczne wykonywanie. I o ile można być spokojnym o parametry techniczne współcześnie produkowanych laptopów, pewną niewiadomą są kwestie związane z jego oprogramowaniem. Powinno ono odpowiadać potrzebom firmy, a jednocześnie zapewniać skuteczną i bezpieczną komunikacje, bez ryzyka utraty danych.

 

Jak przygotować komputer do pracy zdalnej

 

Nie ulega wątpliwości, że podstawą pracy zdalnej z domu, jest internet. Laptopy lub rzadziej komputery stacjonarne, udostępniane pracownikom, powinny dysponować nieograniczonym dostępem do sieci – najlepiej szerokopasmowej lub za pomocą łącza światłowodowego. Pierwsza czynność polega zatem na konfiguracji komputera z wbudowanym lub zewnętrznym ruterem, aby łączył się z internetem. Kiedy to będzie już wykonane, można zabrać się za kolejne rzeczy, czyli....

 

Bezpieczeństwo komputera podczas pracy zdalnej

 

Home office ma wiele zalet, ale nie jest pozbawiony wad. Jedna z nich to dostęp pozostałych domowników do miejsca pracy. Niestety większość osób nie posiada tego luksusu, aby na domowe biuro przeznaczyć osobny pokój. Tym samym należy zadbać o pełne bezpieczeństwo komputerów, tak aby niepowołana osoba nie mogła z niego korzystać. Skuteczny system zabezpieczeń, autoryzacji, a także antywirus i firewall to niezbędne minimum, aby zapewnić bezpieczeństwo danych i tajemnic firmowych w czasie pracy zdalnej.

 

VPN, czyli prywatna sieć komputerowa

 

Większość firm przechowuje swoje dane na wewnętrznych, firmowych serwerach. Dostęp do nich można uzyskać z sieci biurowej lub będąc poza nią, za pomocą internetu. Służy temu specjalne łącze prywatne, tzw. tunel VPN. Korzystanie z niego jest koniecznością, kiedy chcemy zapewnić maksymalną ochronę danym i zabezpieczyć je przed wyciekiem. Założenie i konfiguracja VPN powinna być wykonana na każdym komputerze pracownika wykonującego pracę zdalną, który może mieć dostęp do danych na firmowym serwerze.

 

Komputer do nauki zdalnej

 

Również dzieci dotknęła konieczność nauki z domu. Zajęcia zdalne, prowadzone są oczywiście przy pomocy komputerów, internetu i specjalnych platform edukacyjnych. Aby móc aktywnie brać udział w zajęciach, konieczne jest podłączenie do komputera kamery – jeśli nie ma wbudowanej, oraz mikrofonu. Usługi informatyczne polegające na przygotowaniu i konfiguracji zestawu komputerowego dla ucznia, do nauk zdalnej obejmują:

  • Przeskanowanie komputera pod kątem złośliwego oprogramowania i jego ewentualne usunięcie,

  • Instalacja niezbędnych do nauki programów, przeglądarek i pobranie materiałów offline,

  • Podłączenie i konfiguracja kamerki internetowej i mikrofonu,

  • Weryfikacja połączenia internetowego,

  • Krótkie szkolenie z zakresu obsługi komputera do nauki zdalnej.

 

W przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów z prawidłowym działaniem urządzenia, serwis informatyczny jest w stanie udzielić pomocy online, bez konieczności przybywania na miejsce lub odwożenia komputera do serwisu. W tym celu prosimy o kontakt pod numerem 801 005 095 lub na stronie https://www.netkomp.com.pl.

Wyślij zapytanie