E-MAIL: biuro@netkomp.com.pl

INFOLINIA: 801 005 095

 

Usługi informatyczne na odległość – warto z nich korzystać?

 

Wykorzystywanie usług informatycznych na odległość ma coraz częściej miejsce. Wszystko przez rosnące możliwości, które mają informatycy w kwestii oprogramowania zdalnego. Dziś, dzięki szerokiemu dostępowi do takich aplikacji jak Team Viewer bądź AnyDesk, możemy bez problemu dostawać się do komputerów klientów, zapewniając im swoje wsparcie.

 

Co więcej, wpływ na popularność usług internetowych na odległość ma także świadomość klientów wobec wyżej wymienionych programów. Dzięki nim, możemy w szybki i wygodny sposób nadać dostęp dowolnemu serwisowi informatycznemu, który podejmie się z nami współpracy. Dzięki temu, nasz komputer szybko wraca do formy, dzięki której możemy kontynuować naszą pracę.

 

Usługi informatyczne na odległość – cena usług

 

Bardzo ważnym elementem w kwestii usług informatycznych na odległość jest cena. Dzięki temu, że łączymy się w szybki i wygodny sposób z naszym klientem, możemy zaoferować o wiele niższe ceny niż w wypadku potrzeby dojazdu do klienta. Oznacza to tyle, że możemy spokojnie obniżyć koszty naszych dotychczasowych usług. Dzięki temu sami klienci coraz bardziej przekonują się do usług informatycznych na odległość, wybierając je i stawiając na rozwiązania, które są dla nich tańsze i wygodniejsze.

 

Usługi informatyczne na odległość – jak z nich skorzystać?

 

Proces korzystania z usług informatycznych na odległość jest dość prosty. Musimy znaleźć firmę, która wyżej wymieniony zakres usług oferuje, następnie skontaktować się z nią. Kiedy mamy ustalony już dzień i datę naszego połączenia, przekazujemy telefonicznie lub przez Internet dane do zalogowania się na nasz komputer.

 

Dzięki temu firma, która ma wykonać dla nas daną usługę, łączy się z naszym pulpitem i wykonuje zadania, które powierzyliśmy właśnie tej firmie. Dzięki temu możemy cieszyć się różnymi właściwościami, które polegają nie tylko na naprawie systemu Windows, lecz także na pomocy przy różnej maści programów, których obsługa może z czasem przynosić nam problemy.

 

Jak wiadomo, różne aplikacje z czasem potrafią generować problemy. Wielu z nas nie jest w stanie poradzić sobie z problemami, dlatego też warto wziąć pod uwagę, że pomoc informatyczna jest potrzebna zarówno domowym użytkownikom, jak i sektorze biznesowym. Najważniejsze jednak, że w dobie dzisiejszych czasów możemy skorzystać z pomocy informatyka, który załatwi całą sprawę przez Internet.

 

Jakie programy będą nam potrzebne do zdalnych usług?

 

Team Viewer – najbardziej popularny program w tym sektorze, który na użytek domowy jest dostępny zupełnie za darmo. Dzięki niemu będziemy mogli pozwolić sobie na połączenie z dowolnym komputerem, jak i zaprosić do swojego komputera także informatyka, który będzie miał na celu naprawę naszego sprzętu. Program jest bardzo prosty w obsłudze (dostępny w języku Polskim), oraz jest także bezpiecznym dla każdego, ponieważ po każdym wyłączeniu programu, zmienia się hasło dostępowe do naszego komputera (kiedy program nie działa, nie ma możliwości połączenia z nami).

 

AnyDesk – jest to zupełnie darmowa aplikacja, która sprawdzi się w wypadku firm, które chcą także skorzystać z opcji zdalnego pulpitu. Mając ten program na swoim komputerze, możemy dać innym dostęp do naszej maszyny. Tutaj również będą potrzebne dane logowania, które za każdym razem są unikalne, co daje nam poczucie pełnego bezpieczeństwa. Dzięki tej aplikacji, będziemy mogli spoglądać na nasz pulpit zarówno z innych komputerów, laptopów a także urządzeń przenośnych (podobnie jak Team Viewer, AnyDesk ma dedykowaną aplikację na telefony komórkowe).

 

Usługi informatyczne na odległość – podsumowując

 

Jak widać temat wcale nie jest taki skomplikowany, jakby się mogło wydawać. Jeśli chcemy zaoszczędzić czas i pieniądze, usługi informatyczne na odległość są jak najbardziej rekomendowane dla nas. Dzięki nim, będziemy mogli naprawić nasz komputer, przy pomocy osoby trzeciej.

 

Pamiętajmy jednak, że nie każdy problem informatyczny da się załatwić w ten sposób. Jeśli problemem jest nasz komputer a dokładnie uszkodzenie logiczne jednej z części, wtedy jedynie będzie możliwa diagnoza zdalna. Taki sprzęt musi bowiem trafić do informatyków, którzy naprawią go we własnym zakresie, zabierając sprzęt do swojego serwisu.